M: muuli
-
Heipähei!
Olen jo pitkään haikaillut semmoisen tasokkaan, ehkä erikoisemman värisen puoliverisen perään, mutta vieläkään ei silmääni ole osunut juuri sitä oikeeta virtuaalihevosta, joka muuttaisi Baffner Estateen. Sijainniton maatila, piirretty kilpatalli, jossa vuokratoimintaa hevosilla ja karsinoilla (jotka toistaiseksi täynnä, vuokraheppoja kyllä löytyy). Vuodesta 2017 toiminut, suht’ samalla toimintatavalla - vähän vain laajentunut…
Talliin pääset tutustumaan sivuilta ja jos lisäkysymyksiä löytyy, minut saa parhaiten kiinni sähköpostilla (trefoilhill(ät)gmail.com) tai IG directissä @baffner. Saa tottakai tässäkin kysellä, vastaaminen saattaa olla hitaammanpuoleista. Vuodelle -21 olen itselleni asettanut suurempia tavoitteita kilpailemisen ja meriittien keräilyn suhteen.
Tässä muutama ehto, joita hevosen tulisi mielellään olla. Tykkään ihan selaillakin vain, joten kaikkea saa kyllä listata• Hevosen rodulla ei niinkään ole väliä, mutta mielellään puhdasrotuinen ja hevoskokoinen. Pääasiassa puoliverisiä etsin.
• Suvullinen
• Rekisteröity
• Tasokas
• Piirretty!Ostetaa myös
• Aprikoosi puoliverinenMYYDÄÄN
Uutta kotia etsii Muuli. Tagin #BAFFNERMuuli löytyy pari kuvaa. Ranch-muulina ollut, muta jäänyt kilpailevien varjoon… Josko pääsisi mullukka jossain muualla käyttööneipä ole sen suurempia vaatimuksia, kuin että ex-omistajaksi Baffner Estate, eikä mielellään heti lähtisi kadotukseen.
Saatan tätä topaa pivitellä, jos tai kun hepoista haaveilen tulevaisuudessa
-
Tällaisia meillä myynnissä: nätti risteytystamma (eli heti rikon ensimmäistä ehtoasi). Menee moneen lajiin, emänsäkin kisannut sitä sun tätä. Yhden ihmisen kenttähevoseksi olisi tästä nuoresta delibozista, jos ei pelkää haastavaa ratsua. Ja haasteista puheen ollen, jos haluaa aloittaa hevosen kanssa ihan alusta, niin tämä ihana curlyvarsa (tilauskuvan saa mukaan) olisi siihen sopiva kumppani. Tällä mustangitammalla taas on jännittävä, vähän surullinen taustatarina, jos oma villihevonen innostaisi. Toisin sanoen harvinaisempia rotuja minulla tarjolla!
Jos joku ei ole vielä rekisterissä, niin rekkaus onnistuu kyllä ennen myyntiä.
-
Puokkipojat Rover (koulusuvusta) ja Buugi (kenttäratsu) olisivat valmiina lähtemään uuteen kotiin pikkuhiljaa.
Nuoriahan nuo vielä on, mutta saa ne minun puolestani ikäännyttää sopivan ikäisiksi jos jompikumpi kiinnostaa.
-
Voiettä, kuinka mielenkiintoisia kaviokkaita!
Tässä koulukiireiden lomassa pidättäydyn vielä selailussa, muuta laitan nämä korvan taakse!
-
This post is deleted!
-
nostelua tähänkin
-
Vähän nyt mennään rajoilla useamman kriteerin kanssa, mutta tarjotaanpa silti! Deadwoodin myyntivarsat ovat jo aikuisia, 2014-2015 syntyneitä hevosia. 1- ja 3-polvisia suvultaan, oikein tasokkaita heidän voisi väittää olevan, mutta ei ehkä koulu- tai estepuolella vaan lännenratsuiksi. Kaikille voi saada yksinkertaisen piirroskuvan mukaan sovitussa värissä, vaikka esimerkkeinä onkin valokuvia. Rekisteröity näitä ei ole, mutta se voidaan toki hoitaa meidän puolelta ennen myyntiä tarvittaessa.
Varsoista tuo 2014 syntynyt on kokonaan piirrossuvusta, molemmilla vanhemmista runsaasti WRJ-sijoja ja isä menossa laatuarvosteluun. -15 joulukuun varsalla on piirretty emä ja kuvallinen isä, molemmat ennen kuolemaansa WRJ:ssä menestyksellä kilpailleita. -15 Marraskuun varsan suku emää lukuunottamatta on ollut piirretty, tämän isä on kilpaillut hyvin WRJ:ssä ja ie. on WRJ-palkittu. Viimeisen vaihtoehdon, joukon ainoan nimetyn eli Adaran, suku on sekalaisesti kuvallista ja piirrettyä, molemmat vanhemmat WRJ:ssä kilpailleita ja suvussa yksi palkittukin.
-
[sampanjanruunikko] (http://sadehelmen.altervista.org/red.php) oripoika joutais uuteen kotiin
️
-
Apua, ihania!
-
#BAFFNERMuuli etsiskelee uutta kotia
löytyy sivutkin
-
Tällainen olisi tarjolla:
http://hiekka.piirroshevoset.com/hevonen.php?id=312
-
@annel Mikäli tämä ei Miukulle kelpaa, jätän mielelläni oman tarjouksen
-
@annel Ohhhh myyy rakastuin!
Terin voisin mielelläni napata mukaani! Onko sulla vaatimuksia tamman suhteen?
-
@miuku Ei ole vaatimuksia! Laitoin sille just yhden jälkeläisen jäämään itselleni
-
Mullukka!!
Järin aktiivista tai tavoitteellista kotia en tarjoa, mutta pitkäikäisen ja piirroskodin kylläkin. O’Harasta löytyy jo kaksi mullukkaa entisestään sekä yksi aasitamma, joka onkin toistaiseksi tarhannut ihan yksikseen. Vaikka Muulin oikea nimi tuskin tulee koskaan sujuvasti Ausseilta taittumaan puhuttaessa, sille olisi juuri sopiva paikka Donna-aasin kaverina ja vaellusratsuna muiden mukana - sitten aikanaan, tilan omistaja Ben tykkää haalia itselleen vähän haastavampia ja raakoja projekteja, joiden kanssa hän sitten työskentelee ensin tarpeeksi pitkään saadakseen turvallisen ratsun asiakkaille.
-
@jesse Oi, kuulostaa ihanalle! Ota vain! B)
-
@annel laitoin sulle yv