• RE: E: Decnen Virtuaaliset (mm. Show-näyttelyt, irtohypytystilaisuus..)

    Nuorten harjotuskisoille ääni myös multa! Kaikki näyttelyt ja söpikset on parhaita kans ❤ Varsinkin, kun saa kotiinviemisiksi vielä ruusukkeenkin.

    posted in Esittelyssä
  • RE: Suomenhevosten SISU Battle tulee taas!

    @crimis onnittelut tuplavoitosta! 😊

    posted in Tapahtumat
  • RE: Rupattelutopic, kaikille tylsistyneille

    Mä oon 24. ja 25 vapaalla, kun ei meillä maha olla koko pulju auki niinä päivinä 😄 Siitä sitten taas töihin, uudenvuoden lupasin olla kans!

    posted in Off topic
  • RE: Naavisemon kilpailukalenteri (+ M: 4 poro vasaa)

    Taidan ottaa Naavisemon Julján harkintaan 🤔 Ennen ostamista tahtoisin kuitenkin udella, että mahtaako uskaltaa päästää pihattoon leppoisan hiljaisten aasin ja hevosten kanssa? Vai mahtaisiko jäädä jalkoihin?

    posted in Ilmoitukset
  • RE: Maajussille morsian?! (rento tarinatalli Pirttivaara) posted in Esittelyssä
  • RE: Maajussille morsian?! (rento tarinatalli Pirttivaara)

    Sitä käytiin hevoskaupoilla! 🆘

    posted in Esittelyssä
  • RE: DAE: Turnajaiset, joulukalenteri ja tanssiaiset 2018 posted in Tapahtumat
  • RE: M: kaikki myyty

    💝 🎁

    posted in Eläinkauppa
  • RE: os. Ei kisoja

    KERJ kilpailuiden tulokset tulleet! Onnea voittajille❣

    posted in Tapahtumat
  • RE: RKM 2018

    R A N K I N G


    Luokka 1. koulu juniori
    Seera – Kaukovaaran Peikko, (Lehtovaaran Ratsutila) 3p
    Adelie – Redmond Ringo, (Lehtovaaran Ratsutila) 3p
    Nio – Flying Fonzie (Hallava) 2p
    Taimi – Secret Uncovered, (Tornimäen Ratsutila) 2p
    Zaida – Fight For Flash, (Lehtovaaran Ratsutila) 2p
    Kassu – Celeus Elegans FEI (Hallava) 2p
    Eerica – Artig Timothy, (Tornimäen Ratsutila) 1p
    Nicolas Gaillard – Harmonian Kuusnolla (Hevosjärven tila) 1p
    Emily – Molly (Hallava) 1p
    Veronica – Sõdalane, (Lehtovaaran ratsutila) 1p
    Cassandra – Casse Noisette, (Lehtovaaran Ratsutila) 1p
    Miro – Molly (Hallava) 1p
    Maisa – Pompart, (Lehtovaaran Ratsutila)
    Christian – Emma’s Melina (Hallava)
    Iiris – Snow Rose, (Lehtovaaran ratsutila)
    Isabelle – Cher Beauté, (Tornimäen Ratsutila)
    Tilda – Felony V, (Tornimäen Ratsutila)
    Hilja – Hulabaloo, (Tornimäen Ratsutila)
    Elina – Celeus Elegans FEI (Hallava)

    Luokka 2. koulu seniori
    Rosa – Étoile Filante, (Lehtovaara Ratsutila) 4p
    Kiia Oikari – Minden Schmuggler (Yläkokon Ratsastuskoulu) 3p
    Seela – Emma’s Melina (Hallava) 3p
    Calandre Bellefeuille – Silvertop Kitty (Hevosjärven tila) 2p
    Julia – Douple Trouble, (Lehtovaaran Ratsutila) 1p
    Milja Kajankoski – Feuerhof Ramino (Yläkokon Ratsastuskoulu) 1p
    Aleksanteri – Ruben (Seppele) 1p
    Pyry Kallio – Suvitaika (Seppele) 1p
    Lydia Tuuliluoto – Mighty Blue (Yläkokon Ratsastuskoulu)
    Lily – Priton Valera (Hallava)
    Minttu – Lady Fortuna’s Victory, (Lehtovaaran Ratsutila)
    Stella Sundén – Betume (Seppele)
    Jesse – Priton Valera (Hallava)
    Jasmin Vuorela – Gnekorrg (Yläkokon Ratsastuskoulu)
    Nelly Svensson – Roll It Up J (Yläkokon Ratsastuskoulu)

    Luokka 3. este juniori
    Emily – Molly (Hallava) 4p
    Tilda – Felony V, (Tornimäen Ratsutila) 4p
    Zaida – Fight For Flash, (Lehtovaaran Ratsutila) 3p
    Cassandra – Casse Noisette, (Lehtovaaran Ratsutila) 2p
    Nio – Flying Fonzie (Hallava) 1p
    Isabelle – Cher Beauté, (Tornimäen Ratsutila) 1p
    Saaga Rinne – Gekero (Seppele) 1p
    Nella – Shinta Bulan (Seppele) 1p
    Christian – Emma’s Melina (Hallava) 1p
    Seera – Kaukovaaran Peikko, (Lehtovaaran Ratsutila) 1p
    Maisa – Pompart, (Lehtovaaran Ratsutila) 1p
    Elina – Celeus Elegans FEI (Hallava)
    Hilja – Hulabaloo, (Tornimäen Ratsutila)
    Veronica – Sõdalane, (Lehtovaaran ratsutila)
    Nicolas Gaillard – Harmonian Kuusnolla (Hevosjärven tila)
    Adelie – Redmond Ringo, (Lehtovaaran Ratsutila)
    Kassu – Celeus Elegans FEI (Hallava)
    Minea Tuomikoski – Lucky’s Ramses, (Lehtovaaran ratsutila)
    Miro – Molly (Hallava)
    Iiris – Snow Rose, (Lehtovaaran ratsutila)
    Taimi – Secret Uncovered, (Tornimäen Ratsutila)
    Eerica – Artig Timothy, (Tornimäen Ratsutila)

    Luokka 4. este seniori
    Kiia Oikari – Minden Schmuggler (Yläkokon Ratsastuskoulu) 4p
    Julia – Douple Trouble, (Lehtovaaran Ratsutila) 3p
    Rosa – Étoile Filante, (Lehtovaara Ratsutila) 2p
    Jesse – Priton Valera (Hallava) 2p
    Milja Kajankoski – Feuerhof Ramino (Yläkokon Ratsastuskoulu) 1p
    Minttu – Lady Fortuna’s Victory, (Lehtovaaran Ratsutila) 1p
    Jasmin Vuorela – Gnekorrg (Yläkokon Ratsastuskoulu) 1p
    Nelly Svensson – Roll It Up J (Yläkokon Ratsastuskoulu) 1p
    Calandre Bellefeuille – Silvertop Kitty (Hevosjärven tila) 1p
    Lily – Priton Valera (Hallava)
    Seela – Emma’s Melina (Hallava)
    Lydia Tuuliluoto – Mighty Blue (Yläkokon Ratsastuskoulu)

    Talliranking
    Lehtovaaran Ratsutila 2p + 2p + 2p + 2p + 1p + 1p + 1p + 1p +1p + 1p + 1p + 2p + 1p + 2p = 20p
    Hallava 1p + 1p + 2p + 2p + 2p + 1p + 1p +1p + 2p + 1p = 14p
    Yläkokon Ratsastuskoulu 1p + 2p + 2p + 1p +1 + 1p = 8p
    Tornimäen Ratsutila 1p + 1p + 2p + 2p + 2p = 8p
    Seppele 1p + 1p + 1p + 1p = 4p
    Hevosjärven tila 1p + 2p + 1p = 4p

    Kokonaisranking
    Nopealla laskemisella junioreiden johdossa Emily 5p ja Zaida 5p, heti perässä Seera 4p ja Tilda 4p. Senioreissa johdossa Kiia 7p ja heti perässä Rosa 6p. Mutta mikä tahansa voi vielä muuttua sillä valmennuspisteitä on mahdollista saada 3p/luokka ja samoin finaalin arvonnasta samalla logiikalla pisteitä kuin näistä osakilpailuista.

    posted in Tapahtumat

Looks like your connection to Keskusta was lost, please wait while we try to reconnect.