• RE: M. skandinaaviset seikkailijat (nvh, russ)

    Piskuiset russit ja pulleat pystytukat joulupakettiin ❤

    posted in Eläinkauppa
  • RE: Myy Upelle joululahjoja! o. 2-polv väh. 2014 syntynyt isl-tamma & 2-polv tollerinarttu <3

    @Anzkuli oikein ei hänkään sovi nyt tiukkoihin kriteereihini, valitan! 🙂

    posted in Eläinkauppa
  • RE: Katriinan tallin joulu: vielä ehtii maastoretkelle ja kurkkimaan joulukalenteria!

    Joulukalenterista paljastui taas tänään vapaasti kopioitavia kuvia! Menneet luukut kannattaa muutenkin käydä läpi: mukana on myyntihevosia, päiväkirjamerkintälomake, runoja, muistoja ja ideoita. 🎅

    posted in Tapahtumat
  • RE: RHLA - Ratsuhevosten Laatuarvostelu

    @luna-laakso Ilman muuta, tervetuloa taas mukaan! Heittelen sun nimen kutsuun kanssa 😄

    posted in Yleinen
  • RE: RHLA - Ratsuhevosten Laatuarvostelu

    🐎

    posted in Yleinen
  • RE: Tallin nimi vaihtoon

    ⬆ ⬆ ⬆ ⬆

    posted in Yleinen
  • RE: E: Maple Wood Canadians [jouluvaellus]

    🍁

    posted in Esittelyssä
  • RE: Suomenhevosten SISU Battle tulee taas!

    @crimis onnittelut tuplavoitosta! 😊

    posted in Tapahtumat
  • RE: M: Linejä (euro)

    @crimis Sorry! Käytä vanhoja vaan 😃

    posted in Markkinat
  • RE: RKM 2018

    R A N K I N G


    Luokka 1. koulu juniori
    Seera – Kaukovaaran Peikko, (Lehtovaaran Ratsutila) 3p
    Adelie – Redmond Ringo, (Lehtovaaran Ratsutila) 3p
    Nio – Flying Fonzie (Hallava) 2p
    Taimi – Secret Uncovered, (Tornimäen Ratsutila) 2p
    Zaida – Fight For Flash, (Lehtovaaran Ratsutila) 2p
    Kassu – Celeus Elegans FEI (Hallava) 2p
    Eerica – Artig Timothy, (Tornimäen Ratsutila) 1p
    Nicolas Gaillard – Harmonian Kuusnolla (Hevosjärven tila) 1p
    Emily – Molly (Hallava) 1p
    Veronica – Sõdalane, (Lehtovaaran ratsutila) 1p
    Cassandra – Casse Noisette, (Lehtovaaran Ratsutila) 1p
    Miro – Molly (Hallava) 1p
    Maisa – Pompart, (Lehtovaaran Ratsutila)
    Christian – Emma’s Melina (Hallava)
    Iiris – Snow Rose, (Lehtovaaran ratsutila)
    Isabelle – Cher Beauté, (Tornimäen Ratsutila)
    Tilda – Felony V, (Tornimäen Ratsutila)
    Hilja – Hulabaloo, (Tornimäen Ratsutila)
    Elina – Celeus Elegans FEI (Hallava)

    Luokka 2. koulu seniori
    Rosa – Étoile Filante, (Lehtovaara Ratsutila) 4p
    Kiia Oikari – Minden Schmuggler (Yläkokon Ratsastuskoulu) 3p
    Seela – Emma’s Melina (Hallava) 3p
    Calandre Bellefeuille – Silvertop Kitty (Hevosjärven tila) 2p
    Julia – Douple Trouble, (Lehtovaaran Ratsutila) 1p
    Milja Kajankoski – Feuerhof Ramino (Yläkokon Ratsastuskoulu) 1p
    Aleksanteri – Ruben (Seppele) 1p
    Pyry Kallio – Suvitaika (Seppele) 1p
    Lydia Tuuliluoto – Mighty Blue (Yläkokon Ratsastuskoulu)
    Lily – Priton Valera (Hallava)
    Minttu – Lady Fortuna’s Victory, (Lehtovaaran Ratsutila)
    Stella Sundén – Betume (Seppele)
    Jesse – Priton Valera (Hallava)
    Jasmin Vuorela – Gnekorrg (Yläkokon Ratsastuskoulu)
    Nelly Svensson – Roll It Up J (Yläkokon Ratsastuskoulu)

    Luokka 3. este juniori
    Emily – Molly (Hallava) 4p
    Tilda – Felony V, (Tornimäen Ratsutila) 4p
    Zaida – Fight For Flash, (Lehtovaaran Ratsutila) 3p
    Cassandra – Casse Noisette, (Lehtovaaran Ratsutila) 2p
    Nio – Flying Fonzie (Hallava) 1p
    Isabelle – Cher Beauté, (Tornimäen Ratsutila) 1p
    Saaga Rinne – Gekero (Seppele) 1p
    Nella – Shinta Bulan (Seppele) 1p
    Christian – Emma’s Melina (Hallava) 1p
    Seera – Kaukovaaran Peikko, (Lehtovaaran Ratsutila) 1p
    Maisa – Pompart, (Lehtovaaran Ratsutila) 1p
    Elina – Celeus Elegans FEI (Hallava)
    Hilja – Hulabaloo, (Tornimäen Ratsutila)
    Veronica – Sõdalane, (Lehtovaaran ratsutila)
    Nicolas Gaillard – Harmonian Kuusnolla (Hevosjärven tila)
    Adelie – Redmond Ringo, (Lehtovaaran Ratsutila)
    Kassu – Celeus Elegans FEI (Hallava)
    Minea Tuomikoski – Lucky’s Ramses, (Lehtovaaran ratsutila)
    Miro – Molly (Hallava)
    Iiris – Snow Rose, (Lehtovaaran ratsutila)
    Taimi – Secret Uncovered, (Tornimäen Ratsutila)
    Eerica – Artig Timothy, (Tornimäen Ratsutila)

    Luokka 4. este seniori
    Kiia Oikari – Minden Schmuggler (Yläkokon Ratsastuskoulu) 4p
    Julia – Douple Trouble, (Lehtovaaran Ratsutila) 3p
    Rosa – Étoile Filante, (Lehtovaara Ratsutila) 2p
    Jesse – Priton Valera (Hallava) 2p
    Milja Kajankoski – Feuerhof Ramino (Yläkokon Ratsastuskoulu) 1p
    Minttu – Lady Fortuna’s Victory, (Lehtovaaran Ratsutila) 1p
    Jasmin Vuorela – Gnekorrg (Yläkokon Ratsastuskoulu) 1p
    Nelly Svensson – Roll It Up J (Yläkokon Ratsastuskoulu) 1p
    Calandre Bellefeuille – Silvertop Kitty (Hevosjärven tila) 1p
    Lily – Priton Valera (Hallava)
    Seela – Emma’s Melina (Hallava)
    Lydia Tuuliluoto – Mighty Blue (Yläkokon Ratsastuskoulu)

    Talliranking
    Lehtovaaran Ratsutila 2p + 2p + 2p + 2p + 1p + 1p + 1p + 1p +1p + 1p + 1p + 2p + 1p + 2p = 20p
    Hallava 1p + 1p + 2p + 2p + 2p + 1p + 1p +1p + 2p + 1p = 14p
    Yläkokon Ratsastuskoulu 1p + 2p + 2p + 1p +1 + 1p = 8p
    Tornimäen Ratsutila 1p + 1p + 2p + 2p + 2p = 8p
    Seppele 1p + 1p + 1p + 1p = 4p
    Hevosjärven tila 1p + 2p + 1p = 4p

    Kokonaisranking
    Nopealla laskemisella junioreiden johdossa Emily 5p ja Zaida 5p, heti perässä Seera 4p ja Tilda 4p. Senioreissa johdossa Kiia 7p ja heti perässä Rosa 6p. Mutta mikä tahansa voi vielä muuttua sillä valmennuspisteitä on mahdollista saada 3p/luokka ja samoin finaalin arvonnasta samalla logiikalla pisteitä kuin näistä osakilpailuista.

    posted in Tapahtumat

Looks like your connection to Keskusta was lost, please wait while we try to reconnect.